Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vitamín D3

Další názvy:
Cholekalciferol
Vitamín D3 neboli cholekalciferol je jednou za základních forem vitamínu D. Cholekalciferol je neaktivní, nehydroxylovanou formou vitamínu D3.  Největší množství vzniká při působení slunečního záření na pokožku, přičemž s postupujícím věkem jeho produkce klesá. Proto je možné vitamín D3 získat z potravin živočišného původu (rybí tuk, vaječný žloutek, játra, mléko). Doplněk vitamínu D3 se připravuje z lanolinu, který se získává při mytí jehněčí vlny. Jde o voskovou látku z ovčí vlny. Biologicky dostupný vitamín D3 dokáže tělo rychle přeměnit a vstřebat. Vitamin D3 hraje důležitou roli ve zdraví kostí, zubů a nejnovější studie naznačují, že se jedná o velmi důležitý vitamín pro podporu imunity nebo snížení rizika respiračních onemocnění
  • Přispívá k normální funkci imunitního systému.
  • Přispívá k udržení normálního stavu kostí.
  • Přispívá k udržení normální činnosti svalů.
  • Přispívá k udržení normálního stavu zubů.
  • Podílí se na procesu dělení buněk.
  • Přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu a podporuje udržení normální hladiny vápníku v krvi.
V našem podnebném pásmu bývá suplementace vitamínu D3 a K2 pro zdraví a imunitu téměř nutností. Výjimkou jsou slunečné dny v létě a na jaře, kdy můžeme Vitamín D3 čerpat ze slunečních paprsků. Vitamin D3 se syntetizuje při dopadu UVB záření na pokožku přímo v kůži a tělo je schopno si takto získaný Vitamin D3 ukládat do zásob. Pár minut na slunci v létě po dobu, než je pokožka mírně narůžovělá, vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Což je téměř 1000x více než je doporučená denní dávka. Nedostatek slunečních paprsků u západní vyspělé populace (až 60%) souvisí s depresemi, úzkostí, špatným stavem kostí, zhoršenou imunitou či  narušenou hormonální rovnováhou.



Cholekalciferol se hydroxyluje v játrech na kalcifediol, který je znovu hydroxylován v ledvinách na kalcitriol, což je nejaktivnější hormonální forma vitamínu D3. Pro lidské tělo je lépe využitelný vitamín D3 než vitamín D2.

Nedostatek vitamínu D3 způsobuje především u dětí vývojové vady kostí, svalovou slabost, kazivost zubů a četné zlomeniny. Kromě toho také nedostatek způsobuje poruchy nervového systému, deprese, poruchy spánku a podrážděnost.

V roce 2014 publikovali vědci z Edmontské univerzity článek, ve kterém ukázali na chybu ve stanovení doporučené denní dávky vitamínu D. Poukázali na to, že doporučovaných 600 IU nestačí na pokrytí potřeb zdravého člověka. Dávka by měla být téměř 15x vyšší, tedy 8895 IU denně [1]. Takovou  dávku získáte ze slunečního svitu nebo suplementací. S vitamínem D3 je vhodné užívat i Vitamín K2, protože vitamín K2 podporuje správné ukládání vápníku do kostí a díky tomu se vápník neukládá v cévách. Vitamín K2 očišťuje cévy od vápníku a transportuje vápník do kostí.



To vše jsme zohlednili v našem produktu BrainMax Vitamin D3 & K2, D3 5000 IU / K2 jako MK7 150 mcg. j
edná se o synergickou kombinaci esenciálních vitamínů D3 a K2 s vysokou biodostupností pro zdraví kostí, zubů, cév a podporu imunity. 
  • 1 kapsle obsahuje 5000 IU vitamínu D3 (cholekalciferol z lanolinu) a 150 mcg vitamínu K2 jako MK7.
  • Patentovaná forma vitamínu K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA vyráběna německou společností Kappa Bioscience.
  • Vitamín K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA je stabilnější a pro tělo využitelnější než jiné form vitamínu K2 a zvyšuje biodostupnost vitamínu D3.
  • Vitamín K2 jako MK7 K2VITAL®DELTA má v těle 48x delší poločas rozpadu než běžné formy vitamínu K2Díky tomu je mnohem účinnější v zabraňování ukládání vápníku v cévách. Čistí cévy a přivádí vápník do kostí, čímž podporuje normální stav kostí.
  • Jako funkční výplň byla použita kurkuma v bio kvalitě, která má více než 500 potvrzených pozitivních účinků na lidský organismus.
  • Produkt neobsahuje žádné balastní látky (éčka).


Reference:

1. A Statistical Error in the Estimation of the Recommended Dietary Allowance for Vitamin D, Paul J. Veugelers* and John Paul Ekwaru; School of Public Health, University of Alberta, 350 University Terrace, Edmonton, AB T6G 2T4, Canada. Odkaz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210929/ 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin je přírodní flavonoid, který se vyskytuje v některých druzích ovoce a zeleniny, například v jahodách, jablkách, kiwi, rajčatech či cibuli. Tato sloučenina se těší rostoucímu zájmu díky svým potenciálním přínosům pro zdraví, zejména v oblasti stárnutí a podpory buněčných funkcí.
Chyby v péči o pleť
Chyby v péči o pleť
Správná péče o pleť je klíčem k zdravému a zářivému vzhledu. Přesto se mnozí dopouštějí chyb, které mohou pleť poškodit nebo zhoršit její stav. Podívejme se na nejčastější omyly, kterým je dobré se vyhnout.
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika jsou jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení zdravého trávicího systému. Na rozdíl od probiotik, což jsou přímo živé mikroorganismy, prebiotika představují nestravitelnou složku potravy, která slouží jako výživa pro prospěšné bakterie ve střevech. Proč jsou tak důležitá a kde je najdeme?
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla získávají stále větší oblibu jako alternativa k rafinovanému cukru. Nabízejí sladkou chuť, ale často s nižším obsahem kalorií a lepšími nutričními vlastnostmi. Navíc mohou být šetrnější k našemu tělu a méně zatěžující pro hladinu krevního cukru. Jaké druhy přírodních sladidel existují a v čem jsou jedinečné?