Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Včelí pyl

Včelí pyl je směs pylového květu, nektaru, enzymů, medu, vosku a sekretů včel. Obsahuje více než 250 biologických látek. Složení živin závisí na zdroji rostlin a sezóně. Včelí pyl obsahuje sacharidy, proteiny, tuky, vitamíny, minerály, enzymy, antioxidanty a mastné kyseliny. Jelikož působí jako antioxidant, chrání tělo před volnými radikály, dále posiluje imunitní systém, snižuje riziko srdečních onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje funkci jater a snižuje stres. 

Pyl je bohatý na vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy a aminokyseliny. Je také skvělým zdrojem antioxidantů. Jeho přesný makeup se liší. To závisí na rostlině, kde byl pyl odebrán. Proteiny včelího pylu jsou těžší stravitelné než jiné zdroje bílkovin. Včely sbírají pyl z kvetoucích rostlin a mísí je s trávicími enzymy. Poté transportují tuto směs, známou jako včelí pyl, zpět do úlů a tam ji skladují jako zdroj potravy pro zbytek úlu.

Pylová zrnka obsahují to nejlepší, co příroda může poskytnout. Pravidelné užívání pylu vede k dlouhověkosti, zlepšuje chuť k jídlu, u obézních snižuje hmotnost zlepšením metabolismu, naopak u nezdravě hubených dokáže hmotnost zvýšit. Zlepšuje střevní těžkosti včetně průjmu, má antibiotický účinek, zlepšuje psychiku, jaterní choroby a nemoci srdce, zrak, zpevňuje vlasy a cévy, léčí zbytnělou prostatu a akceleruje růst.

Doposud je kupodivu málo známé, že květní pyl má obdivuhodné vynikající léčivé vlastnosti, jelikož je bohatý na biologické účinné látky, obsahuje veškeré nezbytné prvky a vitamíny pro lidský i zvířecí organizmus. Tento blahodárný vzácný květní pyl obsahuje též dosud neznámé látky a antibiotických účinkem dotvrzených v laboratořích a klinickými pokusy.

Mezi nejkvalitnější včelí pyl patří Perga. Perga je o více než 50% účinnější než květový pyl rouskovaný a ve většině případů nevyvolává alergické reakce.  

Co vše obsahuje květní pyl?

  • 19 mastných kyselin
  • Všechny vitamíny skupiny B
  • Vitamíny C, D a K
  • Bílkoviny
  • Minerální látky - 30 druhů
  • Enzymy (fermenty)
  • Aminokyseliny - přes 20 druhů

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin je přírodní flavonoid, který se vyskytuje v některých druzích ovoce a zeleniny, například v jahodách, jablkách, kiwi, rajčatech či cibuli. Tato sloučenina se těší rostoucímu zájmu díky svým potenciálním přínosům pro zdraví, zejména v oblasti stárnutí a podpory buněčných funkcí.
Chyby v péči o pleť
Chyby v péči o pleť
Správná péče o pleť je klíčem k zdravému a zářivému vzhledu. Přesto se mnozí dopouštějí chyb, které mohou pleť poškodit nebo zhoršit její stav. Podívejme se na nejčastější omyly, kterým je dobré se vyhnout.
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika jsou jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení zdravého trávicího systému. Na rozdíl od probiotik, což jsou přímo živé mikroorganismy, prebiotika představují nestravitelnou složku potravy, která slouží jako výživa pro prospěšné bakterie ve střevech. Proč jsou tak důležitá a kde je najdeme?
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla získávají stále větší oblibu jako alternativa k rafinovanému cukru. Nabízejí sladkou chuť, ale často s nižším obsahem kalorií a lepšími nutričními vlastnostmi. Navíc mohou být šetrnější k našemu tělu a méně zatěžující pro hladinu krevního cukru. Jaké druhy přírodních sladidel existují a v čem jsou jedinečné?