Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Třapatka úzkolistá

Další názvy:
Echinacea angustifolia
Třapatka úzkolistá, latinsky Echinacea angustifolia, je jeden ze tří druhů Echinacey, která pochází ze Severní Ameriky a je jednou z nejoblíbenějších bylin používající se po celém světě k léčbě různých onemocnění. Rostlina včetně kořene se používá v tabletách, tinkturách, extratech a čajích.

Užívá se při chřipce, angíně a nachlazení, zmírňuje bolest, spolu s antimykotiky se používá k léčbě vaginální mykózy a díky fytochemikáliím zlepšuje funkce imunitního systému. Má protizánětlivé vlastnosti a proto se používá i k léčbě zánětu ústní dutiny.

Extrakt z echinacey se získává z listů, stonků a kořenů. Obsahuje rozmanitou škálu účinných látek, jako je kyselina kávová, alkamidy, fenolové kyseliny, kyselina rozmarýnová, polyacetyleny a mnoho dalších, které jsou spojeny s mnoha zdravotními přínosy, jako je snížení zánětlivosti, zlepšení imunity a snížení hladiny cukru v krvi.

Echinacea je známá především pro své příznivé účinky na imunitní systém. Pomáhá imunitnímu systému bojovat s infekcemi a viry, což může organismu pomoci rychleji se zotavit z nemoci a také se používá k prevenci nebo léčbě běžného nachlazení. Je bohatým zdrojem antioxidantů, které pomáhají chránit buňky před oxidativním stresem, který je spojován s chronickými onemocněními jako je cukrovka nebo srdeční choroby. Může pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Potlačuje enzymy, které tráví sacharidy, díky čemuž při konzumaci cukru sníží jeho množství vstupující do krve. 

Extrakt z echinacey pomáhá léčit kožní problémy. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, které potlačují růst bakterií, způsobující tvorbu akné. Zlepšuje ekzémy a pomáhá opravit vnější ochrannou vrstvu pokožky. Pozitivně působí na úzkostné stavy. Může poskytnout ochranu před rakovinou. Dokáže potlačit růst rakovinných buněk a dokonce má schopnost zničit rakovinné buňky.  

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin je přírodní flavonoid, který se vyskytuje v některých druzích ovoce a zeleniny, například v jahodách, jablkách, kiwi, rajčatech či cibuli. Tato sloučenina se těší rostoucímu zájmu díky svým potenciálním přínosům pro zdraví, zejména v oblasti stárnutí a podpory buněčných funkcí.
Chyby v péči o pleť
Chyby v péči o pleť
Správná péče o pleť je klíčem k zdravému a zářivému vzhledu. Přesto se mnozí dopouštějí chyb, které mohou pleť poškodit nebo zhoršit její stav. Podívejme se na nejčastější omyly, kterým je dobré se vyhnout.
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika jsou jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení zdravého trávicího systému. Na rozdíl od probiotik, což jsou přímo živé mikroorganismy, prebiotika představují nestravitelnou složku potravy, která slouží jako výživa pro prospěšné bakterie ve střevech. Proč jsou tak důležitá a kde je najdeme?
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla získávají stále větší oblibu jako alternativa k rafinovanému cukru. Nabízejí sladkou chuť, ale často s nižším obsahem kalorií a lepšími nutričními vlastnostmi. Navíc mohou být šetrnější k našemu tělu a méně zatěžující pro hladinu krevního cukru. Jaké druhy přírodních sladidel existují a v čem jsou jedinečné?