Glycin
Zařazení:
Další názvy:
Betaine
Glycin je neesenciální aminokyselina, která je v těle využívána pro tvorbu bílkovin. Glycin (také známá jako kyselina 2-aminooctová) je neesenciální aminokyselina a neurotransmiter, kterou si tělo dokáže vytvořit samo, nicméně ve velmi malém množství. Jedná se o druhou nejrozšířenější aminokyselinu, která se nachází v lidských enzymech a proteinech. Právě proto hraje roli téměř ve všech orgánových systémech těla. Je to jedna z 20 aminokyselin, které tělo využívá ke tvorbě tělesných bílkovin. Ty následně tvoří orgány, klouby a svaly. Glycin je mimo jiné hlavní složkou kolagenu a tvoří asi 35 % kolagenu v lidském těle.
Najdeme ji v mase, rybách, želatině, sezamových a dýňových semínkách a luštěninách.
- pomáhá budovat svalovou hmotu
- hraje roli v produkci lidského růstového hormonu
- podporuje zdraví kostí a kloubů
- zvyšuje fyzickou a mentální výkonnost
- zlepšuje kvalitu spánku
- zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu
- podporuje zdraví střevní výstelky v trávicím traktu
- napomáhá tvorbě červených krvinek
- pomáhá snižovat alergické a autoimunitní reakce
- podporuje zdraví pokožky
Najdeme ji v mase, rybách, želatině, sezamových a dýňových semínkách a luštěninách.
Blog
Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin je přírodní flavonoid, který se vyskytuje v některých druzích ovoce a zeleniny, například v jahodách, jablkách, kiwi, rajčatech či cibuli. Tato sloučenina se těší rostoucímu zájmu díky svým potenciálním přínosům pro zdraví, zejména v oblasti stárnutí a podpory buněčných funkcí.
Chyby v péči o pleť
Správná péče o pleť je klíčem k zdravému a zářivému vzhledu. Přesto se mnozí dopouštějí chyb, které mohou pleť poškodit nebo zhoršit její stav. Podívejme se na nejčastější omyly, kterým je dobré se vyhnout.
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika jsou jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení zdravého trávicího systému. Na rozdíl od probiotik, což jsou přímo živé mikroorganismy, prebiotika představují nestravitelnou složku potravy, která slouží jako výživa pro prospěšné bakterie ve střevech. Proč jsou tak důležitá a kde je najdeme?
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla získávají stále větší oblibu jako alternativa k rafinovanému cukru. Nabízejí sladkou chuť, ale často s nižším obsahem kalorií a lepšími nutričními vlastnostmi. Navíc mohou být šetrnější k našemu tělu a méně zatěžující pro hladinu krevního cukru. Jaké druhy přírodních sladidel existují a v čem jsou jedinečné?