Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Čajovníkový olej

Další názvy:
Tea Tree olej, Tea Tree Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil
Esenciální čajovníkový olej se získává parní destilací listů rostliny Melaleuca Alternifolia. Tento olej byl používán pro léčebné účely původními australskými domorodci již tisíce let. Olej je známý zejména svými antiseptickými vlastnostmi a schopností léčit rány. Již přes 70 let mnoho lékařských studií dokládá, že olej má schopnost zabíjet bakterie, viry a houby. Má svěží, dřevité a zároveň léčivé aroma, které má silné čistící vlastnosti. 

Olej z čajovníku má nespočet léčivých účinků. Je považován za jeden z nejúčinnějších domácích způsobů léčby akné. Je stejně účinný jako benzoylperoxid, přičemž nezpůsobuje žádné negativní vedlejší účinky, s kterými se mnoho lidí setkává při užívání benzoylperoxidu. Zklidňuje suchou, šupinatou pokožku, pomáhá předcházet lupům a lze jej použít jako přírodní léčbu proti vším. Zmírňuje záněty kůže spojené s onemocněními jako jsou ekzémy a lupénka. Díky svým antimikrobiálním vlastnostem dokáže zničit bakterie nacházející se na kůži, které způsobují tělesný zápach a funguje tak jako přírodní deodorant. Také dokáže efektivně odstranit bakterie vyskytující se v domácnosti. 

Antiseptické a antibakteriální vlastnosti dělají z čajovníkového oleje přírodní lék na nejrůznější poranění, popálení nebo podráždění kůže, čistí infekce a řezné rány. Pro své čistící a hojící účinky je nezbytnou součástí každé domácí lékárničky. 

Čajovníkový olej je bohatým zdrojem přírodních protizánětlivých látek a obsahuje rostlinné sloučeniny cineol a propanol, které zmírňují záněty dásní a snižují tvorbu zubního plaku

Čajovníkový olej by neměl být užíván vnitřně. Pokud je používán v ústech, např. v ústní vodě nebo zubní pastě, je žádoucí olej vyplivnout, aby se předešlo nežádoucím účinkům, ke kterým může dojít (zažívací potíže, kopřivka, závratě).

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin: Nová naděje pro zdraví buněk
Fisetin je přírodní flavonoid, který se vyskytuje v některých druzích ovoce a zeleniny, například v jahodách, jablkách, kiwi, rajčatech či cibuli. Tato sloučenina se těší rostoucímu zájmu díky svým potenciálním přínosům pro zdraví, zejména v oblasti stárnutí a podpory buněčných funkcí.
Chyby v péči o pleť
Chyby v péči o pleť
Správná péče o pleť je klíčem k zdravému a zářivému vzhledu. Přesto se mnozí dopouštějí chyb, které mohou pleť poškodit nebo zhoršit její stav. Podívejme se na nejčastější omyly, kterým je dobré se vyhnout.
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika: Výživa pro vaše střeva a zdraví
Prebiotika jsou jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení zdravého trávicího systému. Na rozdíl od probiotik, což jsou přímo živé mikroorganismy, prebiotika představují nestravitelnou složku potravy, která slouží jako výživa pro prospěšné bakterie ve střevech. Proč jsou tak důležitá a kde je najdeme?
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla: Zdravější alternativa cukru
Přírodní sladidla získávají stále větší oblibu jako alternativa k rafinovanému cukru. Nabízejí sladkou chuť, ale často s nižším obsahem kalorií a lepšími nutričními vlastnostmi. Navíc mohou být šetrnější k našemu tělu a méně zatěžující pro hladinu krevního cukru. Jaké druhy přírodních sladidel existují a v čem jsou jedinečné?