Buchu
Buchu je keř pocházející z oblasti Kapska v Jižní Africe, kde roste divoce na slunných stráních. Pěstuje se také v jiných oblastech Afriky a v částech Jižní Ameriky.
Jedna z hlavních sloučenin nalezených v jejích listech, diosfenol , je považována za zodpovědnou za diuretické a antiseptické vlastnosti byliny. Díky tomu je zvláště účinný při zánětech močových cest, působí na zmírnění stavů včetně cystitidy, uretritidy a podráždění močového měchýře.
Buchu také změkčuje zanícené sliznice v močových cestách, což pomáhá vyhnout se začarovanému kruhu „cystitida – antibiotika – cystitida“, který často postihuje pacienty s tímto onemocněním. Diuretické vlastnosti Buchu také napomáhají vyplavování škodlivých toxinů z těla, je však důležité zvýšit příjem sladké vody, aby tělo tyto toxiny uvolnilo.
Chuť rostliny je kořenitá. Sušené listy se používají pro přípravu čaje. Účinky: diuretické, protizánětlivé, antibakteriální, antiseptické, protiplísňové účinky, léčí infekce močových cest a ledvin, léčí žaludek, léčí ekzémy, snižuje příznaky artritidy, snižuje krevní tlak, reguluje hladinu cukru v krvi a reguluje zvýšenou sekreci inzulínu.
Mezi vedlejší účinky patří podráždění žaludku a ledvin, zhoršení příznaků menstruace. Měly by se mu vyhnout těhotné a kojící ženy, protože může stimulovat dělohu.